Jak podłączyć mysz do Macbooka

Jak podłączyć mysz do Macbooka

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym, czy starym użytkownikiem komputera Mac, podłączenie myszy do komputera to prosta czynność. Nowoczesne komputery Mac obsługują prawie wszystkie urządzenia USB, więc bez problemu możesz podłączyć mysz bezprzewodowo. Jest jednak kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć.

Jeśli chcesz podłączyć mysz do MacBooka lub innego komputera Mac, musisz się upewnić, że masz odpowiedni kabel do ładowania urządzenia. Niektóre myszy będą ładować się przez kabel micro USB, podczas gdy inne wymagają kabla ładującego z portem USB-C. Najlepszą opcją dla Ciebie jest mysz, którą możesz ładować za pomocą jednego przewodu. Jeśli masz mysz bezprzewodową, powinieneś również upewnić się, że jest ona kompatybilna z systemem macOS. Dzięki temu będziesz miał najłatwiejszy czas przełączania się między urządzeniami.

Oprócz możliwości ładowania myszy, powinieneś zwrócić uwagę na żywotność baterii. Większość myszy bezprzewodowych ma długą żywotność baterii, więc możesz używać myszy przez kilka miesięcy przed koniecznością wymiany baterii. Niektóre modele mają nawet funkcję szybkiego ładowania, dzięki czemu mysz jest gotowa do pracy w krótkim czasie. Jeśli musisz szybko naładować mysz, możesz podłączyć ją do portu USB-C komputera Mac.

Warto też zwrócić uwagę na możliwości Bluetooth myszy. Choć urządzenia Bluetooth są zasadniczo niezależne od platformy, trzeba je odpowiednio skonfigurować. Jeśli komputer Mac nie ma włączonej funkcji Bluetooth, nie będzie można używać myszy. Jeśli masz Bluetooth, musisz go włączyć i upewnić się, że można go wykryć. Jeśli masz komputer Mac, który nie ma Bluetooth, możesz podłączyć mysz do komputera Mac za pomocą kabla Apple Lighting.

Innym sposobem na skonfigurowanie myszy jest menu Preferencje systemowe. To menu zawiera panel o nazwie Opcje myszy. Można tu dostosować szybkość przewijania, interwał podwójnego kliknięcia, czułość kliknięć i inne podstawowe ustawienia. Możesz również skonfigurować mysz, aby przełączała się między Mac i Windows, jeśli chcesz.

Mysz Magic Mouse jest jedną z wielu bezprzewodowych metod wprowadzania danych, których można używać z komputerem Mac. Mysz jest dołączona do nowego komputera Apple Mac, ale możesz też kupić urządzenie innej firmy, które będzie współpracować z oprogramowaniem. Jeśli używasz urządzenia innej firmy, możesz napotkać kilka problemów. Możesz je rozwiązać, resetując połączenie myszy. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, możesz zapytać eksperta technicznego.

Mysz firmy Logitech to doskonała propozycja dla użytkowników komputerów Mac. Urządzenie jest pełnowymiarową myszą, dzięki czemu jest wygodne w użyciu. Jest też zgodne z technologią Bluetooth, więc można jej używać z klawiaturą komputera Mac. Nie ma niechlujnych przewodów i działa lepiej niż większość myszy Third-Party For Mac. Możesz także dostosować mysz do swoich potrzeb za pomocą aplikacji Logi Options+. Możesz także ustawić poziom DPI myszy.

Jeśli szukasz opcji bardziej przyjaznej dla budżetu, możesz rozważyć mysz Macally. To urządzenie charakteryzuje się całkowicie białą konstrukcją i jest podłączane do portu Thunderbolt 3. Mysz posiada regulowane DPI do 2400. W zestawie znajduje się również kabel USB-C.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *