Jak podłączyć interkom Cyfral Slim

Jak podłączyć interkom Cyfral Slim

Domofon cyfral slim to wysokiej jakości produkt domowy, który został stworzony do kontroli dostępu do pomieszczeń. Spełnia wszystkie międzynarodowe standardy i zajmuje wiodącą pozycję na rynku rosyjskim.

Urządzenie może być obsługiwane za pomocą klucza, hasła lub specjalnego kodu. Ten ostatni pozwala na zmianę ustawień systemu i odblokowanie drzwi.

Aby otworzyć domofon bez klucza, należy wybrać przycisk serwisowy mieszkania, w którym znajduje się urządzenie. Następnie należy wybrać numer danych drzwi, a potem wpisać czterocyfrową kombinację. Urządzenie zostanie rozmagnesowane i otworzy dla Państwa drzwi.

Możesz również użyć kodu swojego mieszkania, który jest zapisany w pamięci urządzenia. Na przykład, jeśli mieszkasz w bloku, powinieneś wybrać numer pierwszego mieszkania, a następnie wprowadzić kod „5702”.

Jeśli posiadasz domofon Cyfral, to jego ustawienia możesz zmienić za pomocą prostej kombinacji. Wybierz 65535, następnie zadzwoń na przycisk lub „B” i wprowadź 1234 (kod zmiany hasła głównego).

Czasami trzeba odłączyć abonenta od domofonu. Czynność tę można wykonać samodzielnie we wszystkich modelach domofonów cyfrowych firmy Cyfral i Metakom.

W niektórych przypadkach firma instalacyjna mogła podczas montażu nie wyposażyć tego modelu w dodatkowe zabezpieczenia, dlatego możliwe jest zhakowanie go w jeden z poniższych sposobów:

Aby otworzyć domofon T-Guard, należy wybrać numer swojego mieszkania, następnie wpisać kod 5702, a drzwi otworzą się dla nas. Metoda ta nie jest zalecana, ale w sytuacji awaryjnej warto spróbować.

Bardzo popularnym modelem jest Bariera. Nie posiada on uniwersalnego kodu, co oznacza, że można nim otworzyć drzwi nie tylko w standardowy sposób, ale również za pomocą paralizatora. Nie spowoduje to uszkodzenia urządzenia, a producent raczej nie będzie w stanie tego uznać.

Szlaban posiada dwa różne tryby pracy, a mianowicie tryb serwisowy oraz tryb systemowy. Tryb serwisowy pozwala na zmianę tylko kilku ustawień, natomiast tryb systemowy jest trybem domyślnym i pozwala na regulację całego zestawu funkcji.

Możesz również zaprogramować menu serwisowe szlabanu za pomocą kodu cyfrowego. Na przykład, jeśli mieszkasz w budynku mieszkalnym, który ma ten domofon, a instalator nie zainstalował unikalnych kombinacji dla każdego mieszkania, to możesz to zrobić samodzielnie, wchodząc do menu serwisowego urządzenia i zmieniając stamtąd kod.

Jest to bardzo prosty i szybki sposób na otwarcie domofonu. Nie zaleca się jednak wykonywania tej procedury, jeśli nie wiesz co robisz, ponieważ można się włamać w niezabezpieczony sposób i może to negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie urządzenia.

Podczas instalacji szlabanu bardzo ważne jest, aby nie zmieniać kodu fabrycznego, co pozwoli na otwarcie domofonu bez kluczy. Mimo to niektórzy instalatorzy nie są wystarczająco ostrożni i kody, które są zainstalowane w systemie dla listonoszy i pracowników pogotowia ratunkowego stają się znane wszystkim mieszkańcom, przez co nie są przydatne.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *