Jak podłączyć klawiaturę do tabletu

Jak podłączyć klawiaturę do tabletu

Wiele osób posiadających tablet, zwłaszcza jeśli używają go do pracy w podróży, woli używać klawiatury do pisania. Jeśli jesteś jedną z tych osób, możesz łatwo podłączyć klawiaturę do swojego tabletu, aby mieć do niej łatwy dostęp.

Pierwszym krokiem do podłączenia klawiatury jest upewnienie się, że urządzenie jest w pełni naładowane i znajduje się w trybie parowania. Jeśli klawiatura nie jest w trybie parowania, nie będzie można jej podłączyć do tabletu. Na szczęście większość klawiatur Bluetooth pozwoli Ci sparować je z tabletem za pomocą kilku prostych kroków.

Upewnij się, że zarówno tablet, jak i klawiatura znajdują się w swoim zasięgu. Jeśli nie, przenieś urządzenie w inne miejsce, wyłącz jego ekran na 10 sekund, a następnie spróbuj ponownie je połączyć. Jeśli problem nadal występuje, może to być problem z ustawieniami Bluetooth w tablecie.

Następnie otwórz aplikację Ustawienia na tablecie i stuknij w Bluetooth. Następnie wybierz klawiaturę, którą chcesz z nią sparować i wprowadź PIN lub kod dostępu, gdy pojawi się monit.

Alternatywnie możesz podłączyć klawiaturę do tabletu przez USB OTG, ale nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Kable mogą przeszkadzać i zwiększać wagę tabletu. Lepszym rozwiązaniem może być zakup klawiatury z obsługą Bluetooth, która łączy się z tabletem bez kabli.

Klawiatura podświetlana

Jeśli szukasz klawiatury, która jest łatwa w użyciu w ciemnym otoczeniu, rozważ taką, która ma podświetlany wyświetlacz LED. Modele te są idealne do czytania w ciemności lub korzystania z ekranu dotykowego w warunkach słabego oświetlenia.

Niektóre klawiatury oferują również wiele klawiszy skrótu i funkcji. Te funkcje mogą zaoszczędzić Ci wiele czasu.

Większość bezprzewodowych klawiatur do tabletów jest zgodna z szeroką gamą urządzeń i systemów operacyjnych, w tym z systemem Android i iOS. Niektóre modele wymagają jednak podania kodu PIN lub hasła w celu nawiązania połączenia. Sprawdź w instrukcji dołączonej do klawiatury, czy tak jest w tym przypadku.

Podłączana, pełnowymiarowa, składana klawiatura Bluetooth

Wspaniałą cechą klawiatury do tabletu jest to, że została zaprojektowana od podstaw do pracy z tabletem. Klawiatury te posiadają klawisze o rozmiarach zbliżonych do tych w laptopie lub komputerze stacjonarnym, dzięki czemu łatwo jest na nich pisać dotykowo.

Klawiatury te są również niezwykle lekkie i kompaktowe, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w podróży i w torbie. Są dostępne we wszystkich rozmiarach i stylach, więc możesz znaleźć idealne dopasowanie do swoich potrzeb. Możesz nawet znaleźć składany model, który zmieści się w plecaku lub torbie podróżnej. Ponadto są one dostępne w kilku kolorach i kształtach, aby uzupełnić swój tablet.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *