Jak podłączyć lampki neonowe do zasilacza

Jak podłączyć lampki neonowe do zasilacza

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym elektrykiem czy nowicjuszem, możesz podłączyć neony do zasilania. Ten typ światła jest popularną opcją dla różnych zastosowań. Neon flex light może być używany do oświetlania pokoju, zapewnienia oświetlenia otoczenia lub stworzenia przytulnej atmosfery. Jest to również świetny sposób na rozjaśnienie przestrzeni komercyjnej.

Możesz znaleźć neonowe elastyczne światła LED w wielu różnych stylach. Są one łatwe w instalacji i mogą być dostosowane do Twoich preferencji. Są również trwałe, więc nie złamią się podczas transportu. Możesz je zamontować za pomocą klipsów montażowych lub kanałów montażowych. Możesz również użyć rurki termokurczliwej do zabezpieczenia punktów połączenia. Pomoże to dodać wodoodporne uszczelnienie do Twojej instalacji.

Możesz stworzyć tęczowy neon łącząc wiele pasków razem. Najłatwiejszym sposobem jest umieszczenie pasków w przybliżonych liniach, a następnie połączenie ich w serię. Można to zrobić poprzez cięcie wzdłuż czarnych linii, które znajdują się wewnątrz rurki. Można również użyć przezroczystych opasek zaciskowych do zabezpieczenia pasków. Zaleca się również, aby uszczelnić odsłonięte obwody za pomocą epoksydów lub kleju na gorąco. Jeśli jednak czujesz się odważny, możesz zlutować swoje połączenia, aby uzyskać bardziej bezpieczne połączenie.

Możesz połączyć swoje neony LED z klipsami montażowymi. Dzięki temu możesz zamontować taśmę oświetleniową na ścianie, suficie lub podłodze. Następnie możesz regulować długość taśmy w zależności od potrzeb. Najlepiej jest mieć możliwość zmiany długości taśmy oświetleniowej bez wyłączania jej z prądu. Kiedy chcesz zmienić jej położenie, powinieneś odłączyć przewód zasilający od neonu LED flex przed regulacją długości. Być może będziesz musiał zgiąć przewody na pół, aby to zrobić.

Jeśli masz dostęp do pistoletu do podgrzewania, możesz użyć go do zmiękczenia silikonowego uszczelniacza na końcu taśmy neonowej. Następnie można wcisnąć wtyk zasilający do listwy, aż będzie dobrze przylegał. Męski trzpień zasilający powinien być umieszczony tak, aby jego końce pokrywały się ze środkiem dwóch odsłoniętych przewodów na przeciętej stronie listwy.

Po dopasowaniu, możesz przejść do następnego kroku. Będziesz musiał podłączyć wtyczkę do bezpiecznego źródła prądu. Pamiętaj, aby przestrzegać przepisów IET dotyczących okablowania podczas instalacji neonu. Będziesz również chciał się upewnić, że Twój neon jest zgodny z regulacją EN50107. Jeśli obawiasz się, że szkło może pęknąć, możesz zastosować silikonowy uszczelniacz wokół szkła, aby zapobiec jego pękaniu. Możesz również użyć noża hobbystycznego, aby przyciąć obudowę do odpowiedniego rozmiaru.

Gdy już masz wszystkie komponenty na swoim miejscu, możesz podłączyć neon LED flex do zasilania. Ważne jest, aby pamiętać, że nie powinno się zasilać neonu LED, gdy jest on ciepły, ponieważ może to spowodować jego uszkodzenie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *