Jak podłączyć napisy do filmu

Jak podłączyć napisy do filmu

Dodawanie napisów do filmu to świetny sposób, aby pomóc widzom zrozumieć skomplikowane pokazy. Napisy są również niezbędne w przypadku filmów, które nie mają swojego ojczystego języka. Istnieje kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby dodać napisy do filmu.

Po pierwsze, musisz znaleźć plik z napisami i umieścić go w tym samym folderze co Twój film. Gdy masz już plik z napisami, możesz go następnie zaimportować do iMovie. Alternatywnie możesz użyć Windows Media Player, aby załadować napisy. Jednak program Windows Media Player nie obsługuje wszystkich filmów. Ma za to ograniczoną obsługę napisów.

Korzystając z darmowego edytora, Freemake, możesz jednocześnie edytować film i dodawać napisy. To narzędzie obsługuje system Windows 7 i 8, i nie ma żadnych aplikacji innych firm do pobrania. Możesz również dostosować rozmiar tekstu, czcionkę i tło swoich napisów. Możesz nawet wyświetlić podgląd osadzonych napisów. Możesz także sprawdzić synchronizację napisów w swoim filmie. Możesz nawet stworzyć własne napisy i dodać je do swojego filmu.

Możesz również użyć narzędzia takiego jak HandBrake, aby dodać napisy na stałe. HandBrake ma otwarte źródło i jest wieloplatformowy. Możesz zaimportować swój film do programu i wybrać format wyjściowy. Następnie możesz wybrać plik z napisami, z którym chcesz pracować. Po zaimportowaniu filmu możesz wybrać, czy chcesz zastosować napisy do całego filmu, czy do poszczególnych ścieżek. Możesz również ustawić domyślne napisy. Możesz również dodać wiele ścieżek napisów jednocześnie.

Jeśli wolisz importować wcześniej pobrany plik z napisami, możesz to zrobić za pomocą wbudowanego w Joyoshare edytora wideo. Po zaimportowaniu pliku z napisami, możesz kliknąć „Zastosuj do wszystkich” lub kliknąć przycisk „OK”, aby napisy pojawiły się w filmie. Następnie możesz dostosować pozycję, czcionkę i przezroczystość swoich napisów.

Możesz również użyć programu takiego jak VLC Media Player, aby dodać napisy do swojego filmu. Ten odtwarzacz open-source ma wbudowaną obsługę napisów i jest kompatybilny z większością nowoczesnych odtwarzaczy wideo. Ten odtwarzacz ma zakładkę napisów i automatycznie wyświetli napisy, gdy będziesz odtwarzać swój film. Napisy zostaną umieszczone w odpowiednim czasie, więc nie musisz się martwić o dopasowanie słów do dialogu.

Ponadto większość nowoczesnych odtwarzaczy wideo obsługuje napisy w formie plików. Możesz również ręcznie edytować tekst, styl czcionki i czas wyświetlania napisów. Gdy skończysz, możesz zapisać swój film z dołączonymi napisami. Możesz go następnie udostępnić znajomym w Internecie.

Wreszcie, możesz również przesłać swój film do YouTube, a następnie dodać do niego napisy. Możesz również przetłumaczyć napisy i zapisać je w postaci pliku tekstowego. Jest to dobry sposób na dzielenie się napisami ze znajomymi. Możesz także zmienić tło, czcionkę i styl czcionki napisów. Możesz również wyeksportować swój film z napisami. Możesz nawet umieścić swoje napisy na nośniku USB i podłączyć go do telewizora.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *