Jak podłączyć nową pralkę

Jak podłączyć nową pralkę

Wprowadzenie nowej pralki może wydawać się trudnym zadaniem, ale w rzeczywistości wymaga niewiele więcej niż odłączenie starej i podłączenie nowej. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do pracy z dużymi urządzeniami, możesz zastanawiać się, jak inni to robią. Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy listę niezbędnych kroków do podłączenia nowej pralki.

Po pierwsze, będziesz chciał znaleźć odpowiednie gniazdko. Ogólnie rzecz biorąc, pralki wymagają gniazdka domowego o napięciu 120 V z zabezpieczeniem w postaci wyłącznika. Należy również upewnić się, że jest ono uziemione. Jeśli gniazdko nie jest wyposażone w zabezpieczenie przed zwarciem doziemnym, istnieje ryzyko niebezpiecznego porażenia prądem.

Będziesz musiał również podłączyć przewody odpływowe i zasilające pralki. W przypadku tych ostatnich możesz albo wkręcić wąż do urządzenia, albo podłączyć go do linii wlotowej. W zależności od rodzaju pralni, którą posiadasz, możesz potrzebować użyć prowadnicy węża, aby upewnić się, że dotrze on do zlewu.

Po podłączeniu wody należy podłączyć pralkę do gniazdka elektrycznego. Być może będziesz musiał wyregulować przednie nóżki, aby wypoziomować urządzenie. W tym czasie należy również sprawdzić, czy nie ma żadnych wycieków w przewodach. Możesz użyć poziomicy pęcherzykowej, aby określić, czy urządzenie jest wypoziomowane.

Jeśli masz urządzenie montowane na ścianie, będziesz musiał użyć małego magnesu, aby utrzymać drzwi zamknięte. Możesz również połączyć zawiasy z metalową listwą magnetyczną. Możesz również przymocować wąż do zlewu, aby sprawdzić, czy nie ma przecieków. Uważaj jednak, aby nie uszczelniać żadnych materiałów, ponieważ może to spowodować uszkodzenie urządzenia.

Do przewodu zasilającego potrzebny będzie wąż, który jest na tyle elastyczny, że pasuje do kranu z wodą. Jeżeli twój zlew no jest w pralnianym pokoju, ty prawdopodobnie potrzebujesz biegać węża w dół ściany i w podłogowego drenaż. Ty możesz zazwyczaj dostawać daleko od z używać jeden-inch PVC dopasowanie dla ten purpose.

Najlepsza część jest że ty no musisz dzwonić hydraulika. Jeżeli ty jesteś wygodny z hydrauliką, ty możesz po prostu biegać rury od zlewu pralnia pokój. W niektórych przypadkach trzeba będzie wywiercić dziurę w ścianie, aby wąż dotarł do odpływu. Będziesz musiał również dołączyć wąż do odpowiednich zaworów. Możesz użyć szczypiec, aby dokręcić węże na obu kranach ciepłej i zimnej wody. Będziesz chciał się upewnić, że oba są oznaczone czerwonym pierścieniem.

W przypadku wtyczki, będziesz musiał użyć standardowej wtyczki z trzema bolcami na uziemionym obwodzie prądu zmiennego. Dla większego bezpieczeństwa można użyć gniazdka o napięciu 240 V. Jeśli w Twoim domu jest obwód 240 V, będziesz musiał okablować wtyczkę, aby dostosować ją do wyższego napięcia.

Nierzadko można się pomylić co do dokładnego kierunku, jaki należy obrać, jeśli chodzi o instalację dużych urządzeń. Na szczęście łatwo jest znaleźć potrzebne materiały, gdy pobierzesz aplikację Home Depot. Będziesz mógł otrzymać dostawę tego samego dnia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *