Jak podłączyć prąd do skrzynki

Jak podłączyć prąd do skrzynki

Niezależnie od tego, czy trzeba zainstalować nowe gniazdko elektryczne, oprawę oświetleniową lub przełącznik, czy też naprawić istniejące, podłączenie prądu do skrzynki jest konieczne. Puszka przyłączeniowa (zwana również jboxem) chroni przewody elektryczne przed uszkodzeniem, zapobiega wstrząsom i utrzymuje iskry z dala od materiałów łatwopalnych.

Podłączanie prądu do skrzynki

Przed rozpoczęciem pracy nad projektem elektrycznym, wyłącz główny wyłącznik obwodu w panelu wyłączników. Pomoże to uniknąć obrażeń i wypadków. Możesz użyć testera napięcia lub miernika napięcia, aby potwierdzić, że wyłącznik jest wyłączony.

Lokalizowanie skrzynki elektrycznej

Podczas przygotowań do instalacji gniazdka lub przełącznika światła, najlepiej jest zlokalizować miejsce, w którym będzie znajdować się nowa skrzynka i zaznaczyć je na ścianie, aby uniknąć przypadkowego przerzucenia wyłącznika podczas pracy. Dobrym pomysłem jest również narysowanie konturu skrzynki na ścianie, aby upewnić się, że wyciąłeś odpowiednie otwory.

Przygotuj przewody

Przed połączeniem przewodów, zdejmij 3/4 cala (19 mm) izolacji z każdego końca każdego przewodu. Izolacja pomaga zapobiegać zwarciom w kablu, a ponadto należy upewnić się, że każdy przewód ma taki sam rozmiar jak pozostałe kable w skrzynce. Ułatwia to łączenie przewodów w pudełku i zmniejsza prawdopodobieństwo pożaru spowodowanego niedopasowanymi przewodami.

Wybierz odpowiednią puszkę

Podczas instalowania gniazdka elektrycznego lub przełącznika światła, dobrym pomysłem jest użycie puszki przeznaczonej do tego typu zastosowań. Puszki te są zazwyczaj w różnych kształtach i rozmiarach, więc będziesz w stanie znaleźć idealne dopasowanie do swojej instalacji.

Używanie właściwych przewodów

Kiedy łączysz przewody, ważne jest aby dopasować je do ich odpowiednich kolorów. Kolor przewodów jest ważny, ponieważ identyfikuje obwód i mówi, z jakim typem przewodów masz do czynienia.

Gorący (czarny) przewód łączy prąd z panelu wyłącznika do gniazdka, przełącznika lub światła. Czarne przewody przenoszą napięcie 120V, podczas gdy białe przewody wysyłają napięcie 240V z powrotem do panelu wyłącznika.

Aby połączyć każdy przewód, należy zacisnąć nakrętkę lub tuleję zaciskową na końcach każdego przewodu. W większości przypadków dobrze jest również przeprowadzić przewody przez otwory w puszce, aby przypadkowo nie połączyły się z innymi przewodami.

Oznacz każdy przewód za pomocą etykieciarki lub małego pędzla, aby zidentyfikować, do którego przewodu jest podłączony. Dzięki temu łatwo będzie stwierdzić, który przewód idzie do którego przełącznika i pomoże Ci to zidentyfikować przewody, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał je wymienić w przyszłości.

Przygotuj przewody

Podczas procesu budowy, wszystkie przewody będą narażone na wilgoć i inne zanieczyszczenia, które mogą prowadzić do korozji. Dlatego warto wybrać puszkę wykonaną z kabla niemetalicznego (NM) o powłoce odpornej na korozję, która jest bezpieczna dla środowiska i z czasem wytrzyma zużycie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *