Jak podłączyć Xbox do Internetu

Jak podłączyć Xbox do Internetu

Niezależnie od tego, czy grasz w gry wideo, przesyłasz strumieniowo filmy, czy oglądasz telewizję, musisz mieć połączenie z Internetem. Na szczęście Xbox One może łączyć się z internetem bezprzewodowo lub za pomocą połączenia przewodowego.

Najpierw upewnij się, że Twoja konsola i sieć są odpowiednio skonfigurowane. Na przykład upewnij się, że router jest włączony i ma prawidłową nazwę sieci. Pamiętaj również o sprawdzeniu hasła do sieci Wi-Fi i upewnieniu się, że jest ono poprawne. Jeśli nie jesteś pewien, jakie jest hasło, skontaktuj się z administratorem sieci lub osobą, która skonfigurowała sieć bezprzewodową.

Jeśli Twój Xbox One nie łączy się z internetem, może to być spowodowane problemem sprzętowym. Karta sieciowa Twojej konsoli może być uszkodzona lub oprogramowanie nie jest aktualne. Jeśli tak jest, powinieneś ją wymienić. Jeśli nie wiesz, jak wymienić kartę sieciową, skontaktuj się z profesjonalistą, który zna się na sprzęcie i oprogramowaniu do gier.

Sprawdź swoje kable sieciowe

Jeśli używasz połączenia bezprzewodowego, upewnij się, że Twój kabel sieciowy jest czysty i wolny od zanieczyszczeń. Szukaj zagięć, zdartej plastikowej osłony oraz odsłoniętych lub postrzępionych przewodów. Jeśli kabel wydaje się nie działać, odłącz go od tyłu konsoli i sprawdź, czy nie jest uszkodzony.

Przesuń konsolę Xbox One i router bliżej siebie

Najlepszym sposobem na poprawienie sygnału bezprzewodowego jest ustawienie konsoli Xbox One i routera tak, aby znajdowały się jak najbliżej siebie. Unikaj stałych obiektów, takich jak ściany, sufity i półki na książki, które mogą osłabić sygnał bezprzewodowy. Dodatkowo spróbuj zmienić położenie routera i konsoli Xbox One tak, aby nie były one zasłaniane przez inne urządzenia.

Usuń lub odłącz źródła zakłóceń

Najczęstszą przyczyną problemów z siecią Wi-Fi są zakłócenia. Ogólnie rzecz biorąc, winowajcą jest przewodowy lub bezprzewodowy router lub modem. Aby rozwiązać ten problem, należy wyłączyć zasilanie routera lub modemu albo odłączyć go i ponownie podłączyć.

Przełącz swój router na pasmo 5 GHz

Jeśli masz router bezprzewodowy, rozważ przełączenie go na pasmo 5 GHz, aby uzyskać szybsze i bardziej niezawodne prędkości bezprzewodowe. Dzięki temu będziesz mógł grać na większych odległościach bez problemów.

Sprawdź połączenie internetowe

Jeśli Twoja konsola Xbox One nie łączy się z internetem, możesz to sprawdzić, przechodząc do Ustawień, a następnie wybierając Sieć. Po wejściu tam, po prawej stronie ekranu wybierz opcję Testuj połączenie sieciowe.

Twój Xbox połączy się wtedy z Twoją siecią i sprawdzi, czy może połączyć się z Internetem. Jeśli jest w stanie połączyć się z Internetem, wyświetli wtedy komunikat mówiący, że jesteś teraz połączony.

Zmień ustawienia DNS swojego routera

Jeśli masz problemy z prędkością Internetu, możesz zmienić serwer DNS na swoim routerze. Poprawi to Twoją prędkość pobierania i zmniejszy czas pingu, co może pomóc Ci w lepszej grze online.

Restartuj router i swoją konsolę

Jeśli Twoja konsola Xbox One nie chce się połączyć z internetem, to zazwyczaj jest to spowodowane problemem z oprogramowaniem lub sprzętem. Ponowne uruchomienie urządzenia może rozwiązać wiele problemów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *