Jak podłączyć JBL do telewizora

Jak podłączyć JBL do telewizora

Jeśli masz głośnik JBL i chcesz go podłączyć do telewizora, masz dwie możliwości: HDMI ARC (połączenie HDMI, które przekazuje sygnały audio i wideo) lub Optical (które przesyła dźwięk z głośnika do telewizora przez zewnętrzne wejście audio).

HDMI ARC to najprostszy sposób podłączenia soundbara JBL do telewizora. Jest to cyfrowe połączenie, które działa z większością nowoczesnych telewizorów i może dostarczyć wysokiej jakości dźwięk do Twojego soundbara.

Jednak nie jest to najlepsza opcja dla wszystkich telewizorów i może nie być kompatybilna ze wszystkimi markami i modelami. Jeśli jesteś w tej sytuacji, istnieją dwie inne opcje, które mogą działać: kable optyczne lub połączenia Bluetooth.

Kabel optyczny

Jest to powszechna i niedroga metoda podłączenia soundbara JBL do telewizora. Proces jest dość prosty: wystarczy wyłączyć telewizor i soundbar, a następnie podłączyć jeden koniec kabla optycznego do wejścia audio w soundbarze, a drugi do odpowiedniego portu w telewizorze.

Niektórzy uważają, że jest to bardziej niezawodny sposób podłączenia urządzenia do telewizora, zwłaszcza w przypadku starszych telewizorów, które nie mają łączności Bluetooth. Pozwala to również na korzystanie z wbudowanego głośnika soundbara JBL, a nie z dołączonych do niego słuchawek.

Jeśli korzystasz ze złącza optycznego, upewnij się, że kabel jest wystarczająco długi, aby sięgnąć od soundbara do telewizora. Niektóre z tańszych kabli nie będą sięgać, więc uważaj, aby kupić taki, który jest wystarczająco długi dla Ciebie.

Adapter Bluetooth

Jeśli Twój telewizor nie ma wbudowanego Bluetooth, będziesz potrzebował adaptera Bluetooth do podłączenia głośnika JBL. Można je kupić online lub w większości sklepów. Zazwyczaj kosztują one około 20 dolarów. Należy sprawdzić specyfikację adaptera, aby upewnić się, że obsługuje on wejścia w telewizorze.

Adapter połączy się z telewizorem za pomocą każdego dostępnego wejścia. Po podłączeniu adaptera do telewizora, głośnik JBL połączy się z nim automatycznie.

Głośność na soundbarze możesz regulować za pomocą pilota zdalnego sterowania lub dla maksymalnej wygody możesz skorzystać z połączenia przewodowego. Możesz również ustawić głośność na samym głośniku JBL za pomocą przycisków głośności znajdujących się z przodu głośnika, które zwykle znajdują się w pobliżu portów ładowania.

Sparowanie głośnika z telewizorem

Jeśli Twój telewizor ma Bluetooth, powinien mieć źródło wyjścia audio, które nazywa się „Lista głośników Bluetooth”. Ta funkcja może się różnić w zależności od modelu i marki, więc musisz sprawdzić, czy tam jest poprzez swoją instrukcję.

Po sprawdzeniu, że telewizor posiada tę funkcję, możesz przejść do menu ustawień i wybrać ją. To powinno wyskoczyć listę wszystkich opcji. Następnie kliknij „Lista głośników Bluetooth”, aby wyświetlić informacje o swoim głośniku JBL.

Teraz pomyślnie sparowałeś swój głośnik JBL z telewizorem, odtwórz jakąś muzykę przez głośnik i obejrzyj ją na telewizorze. Jest to dowód na to, że Twój głośnik JBL jest połączony z telewizorem przez Bluetooth!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *