Jak podłączyć telewizor do wzmacniacza

Jak podłączyć telewizor do wzmacniacza

Podłączenie telewizora do wzmacniacza to świetny sposób, aby cieszyć się lepszą jakością dźwięku w filmach, grach lub muzyce. Zwalnia też miejsce w głośnikach telewizora i pozwala wykorzystać je do innych celów.

Możesz to zrobić za pomocą przewodu głośnikowego, aby połączyć telewizor i wzmacniacz razem, chociaż niektóre modele wzmacniaczy nie są dostarczane z tym w pudełku, więc będziesz musiał kupić go osobno. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

Po pierwsze, musisz wiedzieć, jaki typ wyjścia audio ma Twój telewizor. Możesz to znaleźć, patrząc na tył telewizora. W większości przypadków telewizor będzie miał cyfrowe wyjście optyczne lub złącze HDMI ARC. Oprócz nich może być wyposażone w koncentryczne wyjście cyfrowe lub stereofoniczny analogowy port audio (RCA).

Niektóre telewizory w ogóle nie mają gniazd wyjściowych audio, a zamiast tego mają gniazdo słuchawkowe, do którego można podłączyć słuchawki. W takim przypadku należy podłączyć słuchawki do gniazda słuchawkowego w telewizorze, a następnie przeprowadzić kabel 3,5 mm na RCA z gniazda słuchawkowego telewizora do gniazda RCA we wzmacniaczu. Pozwoli to na odtwarzanie muzyki przez głośniki telewizora i jednoczesne podłączenie słuchawek do telewizora.

W zależności od modelu telewizora, może to być łatwy proces lub może być bardziej skomplikowany. Jeśli jest to bardziej skomplikowane, możesz użyć konwertera cyfrowo-analogowego (DAC), aby przekształcić wyjście audio telewizora na RCA.

Gdy już będziesz miał odpowiedni DAC, będziesz musiał podłączyć go do wyjścia telewizora, a następnie do odpowiedniego wejścia we wzmacniaczu lub amplitunerze AV. Następnie powinieneś ustawić wzmacniacz na stałe lub zmienne ustawienie i wyregulować głośność w telewizorze za pomocą pilota zdalnego sterowania, aby upewnić się, że jest on w stanie emitować dźwięk na rozsądnym poziomie.

Do połączenia telewizora i głośników można również użyć połączenia Bluetooth. Musisz jednak upewnić się, że oba urządzenia obsługują Bluetooth i że masz włączone oba urządzenia.

Przed podłączeniem jakichkolwiek kabli upewnij się, że wszystkie inne urządzenia zostały wyłączone, a w okolicy telewizora jest miejsce na umieszczenie odbiornika lub wzmacniacza stereo. W idealnym przypadku odbiornik lub wzmacniacz stereo powinien być umieszczony nie dalej niż 4-6 stóp od telewizora. Pomoże to zmniejszyć hałas i uniknąć potykania się o kable.

Inną możliwością podłączenia telewizora do wzmacniacza jest wejście AUX-in telewizora. Jest to wygodny sposób na wykorzystanie wyjścia audio telewizora do odtwarzania muzyki na dowolnym głośniku w domu.

Jedyną wadą tej metody jest to, że zapewni ona tylko dwa kanały dźwięku i nie wytworzy dźwięku przestrzennego. Jeśli chcesz słuchać dźwięku przestrzennego na swoim telewizorze, będziesz musiał zainwestować w mocniejszy wzmacniacz lub głośniki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *