Jak podłączyć mysz bezprzewodową do komputera z systemem Windows

Jak podłączyć mysz bezprzewodową do komputera z systemem Windows

Korzystanie z myszy bezprzewodowej na komputerze z systemem Windows może być dość kłopotliwe. Szczególnie trudno jest stwierdzić, czy urządzenie jest prawidłowo wykrywane przez system operacyjny, czy nie. Na szczęście można przeprowadzić kilka testów, aby się o tym przekonać. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że najprostsze rozwiązanie jest zazwyczaj najlepsze. Możesz rozważyć aktualizację sterownika myszy lub zainstalowanie adaptera Bluetooth.

Warto również zauważyć, że mysz bezprzewodowa, która porusza się nieregularnie lub w ogóle nie działa, jest irytująca. Na szczęście dobrą mysz bezprzewodową można naprawić. Jeśli Twoja wymaga naprawy, najszybszym sposobem jest wyjęcie odbiornika z portu USB i podłączenie go do innego. Następnie można zainstalować nowe oprogramowanie myszy. Poniższy przewodnik powinien ułatwić Ci rozpoczęcie pracy.

Wspomniana wcześniej mysz Tracer wyposażona jest w malutki odbiornik USB nano. Jego niewielki rozmiar sprawia, że nie deformuje on portu USB i zapobiega jego zahaczaniu przez inne urządzenia. Jego niewielka obudowa sprawia, że jest on szczególnie przydatny do zastosowań mobilnych w notebookach. Najlepsze jest to, że nie kosztuje wiele.

Chociaż mysz Tracer robi wrażenie, nie jest wyposażona w wiele fajerwerków. Na początek ma płytę CD ze sterownikami, dwie ulotki w języku polskim i jedną baterię alkaliczną AA. Na opakowaniu znajdują się również wymagane ostrzeżenia i etykiety.

Istnieje wiele innych typów myszy i nie wszystkie są stworzone tak samo. Kilka z droższych odmian jest w stanie wyświetlić najnowsze gizmos gier. Na przykład, mobilna mysz Tracer Deal może pochwalić się czujnikiem optycznym, który wytwarza rozdzielczość do 1000 DPI. Oferuje również połączenie bezprzewodowe 2,4 GHz, które jest w stanie zapewnić wysoką jakość połączenia. Może to jednak nie być najbardziej niezawodne połączenie, więc mądrze jest najpierw je przetestować.

Podczas gdy mysz Tracer Deal jest złotym standardem, nie jest to jedyna opcja na rynku. Istnieją inne opcje, takie jak Zowie EC2 mysz, która jest nieco bardziej bespoke i szczyci się nie BS podejście do urządzeń peryferyjnych gier. To również może pochwalić się szeregiem fajnych funkcji. Oprócz wspomnianej rozdzielczości dpi, ma w sumie 7 przycisków myszy, w tym wskaźnik LED, aby dać znać, że baterie są niskie.

Jeśli masz mocniejszy komputer stacjonarny lub laptop, możesz chcieć przetestować swój nowy nabytek. Aby sprawdzić, czy mysz bezprzewodowa działa, czy nie, spróbuj poruszać nią po ekranie. Możesz też sprawdzić kompatybilność nowego urządzenia w systemowym menedżerze urządzeń. Robi się to, klikając przycisk Dodaj urządzenie, znajdujący się w lewym górnym rogu okna Urządzenia i drukarki. Podłączenie odbiornika może potrwać kilka minut, ale powinieneś zdążyć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *