Jak podłączyć mysz do komputera

Jak podłączyć mysz do komputera

Korzystanie z myszy na komputerze może być przyjemne i funkcjonalne. Myszy bezprzewodowe są jedną z najpopularniejszych opcji. Są one łatwe w użyciu i przenoszeniu. Chociaż istnieją pewne ograniczenia, dobrym jest to, że są one kompatybilne z różnymi komputerami.

Aby podłączyć mysz do komputera, musisz znać odpowiednie kroki. Mysz bezprzewodowa posiada nadajnik i odbiornik, które komunikują się za pomocą Bluetooth. Odbiornik przekazuje sygnał do systemu operacyjnego. Aby to zrobić, należy podłączyć odbiornik do portu USB w komputerze. Mały odbiornik może być dołączony do myszy. Jeśli nie jest, można go kupić oddzielnie.

Najlepszym sposobem podłączenia myszy do komputera jest zainstalowanie odpowiednich sterowników. Można je łatwo znaleźć w Internecie lub u producenta. Komputer automatycznie zainstaluje je za Ciebie. Możesz jednak zainstalować je ręcznie, jeśli wolisz. Możesz to zrobić poprzez panel sterowania.

Dodatkowo może być konieczne zainstalowanie menu Start systemu Windows. Można to zrobić klikając na ikonę Windows w lewym dolnym rogu ekranu. Po otwarciu menu Start, należy kliknąć opcję Urządzenia i drukarki. Powinieneś wtedy być w stanie znaleźć mysz na liście.

Włącznik/wyłącznik myszy można znaleźć na spodzie lub pod myszą. Powinien być w pozycji włączonej, choć możesz go zmienić na wyłączony, jeśli chcesz. Jeśli w urządzeniu znajdują się baterie, może być konieczna ich wymiana. Należy również upewnić się, że baterie są naładowane. W razie kłopotów należy zwrócić się o poradę do producenta.

Możesz również dowiedzieć się, czy Twój komputer obsługuje Bluetooth. Można to znaleźć w Panelu sterowania, w sekcji Bluetooth & inne urządzenia. Możesz również włączyć Bluetooth w menu Ustawienia. Następnie możesz sprawdzić opcję „Gotowość do sparowania” myszy. Jeśli tam jest, powinieneś być w stanie przesunąć kursor, aby wskazać, że urządzenie jest połączone.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że mysz bezprzewodowa nie będzie działać, jeśli znajdujesz się w odległości do 5 stóp od odbiornika. Nie jest to jednak problem wszystkich myszy. Niektóre modele mogą być używane w odległości 30 stóp. Jeśli mysz nie działa po kilku minutach, warto sprawdzić, czy komputer jest wyłączony. Jeśli tak, możesz poczekać 60 sekund, aż się wyłączy.

Możesz także użyć przycisku „Connect” (Połącz) na myszy. Lokalizacja tego przycisku różni się w zależności od marki i producenta. Niektórzy producenci myszy umieszczają go po lewej lub prawej stronie myszy. Jest on również umieszczony pomiędzy przyciskami myszy. Niektóre marki mają ten przycisk na spodzie myszy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *