Jak podłączyć naziemną telewizję cyfrową do anteny

Jak podłączyć naziemną telewizję cyfrową do anteny

Posiadanie naziemnej telewizji cyfrowej jest kolejnym krokiem naprzód w stosunku do telewizji analogowej. Można zobaczyć lepszą jakość obrazu i odbierać więcej kanałów, w tym treści o wysokiej rozdzielczości. Jednak podłączenie nowego telewizora do istniejącej anteny może być trudne. Oto jak skonfigurować telewizor do odbioru DTV.

Większość telewizorów HD ma port wejściowy, który akceptuje antenę. Znajduje się on zazwyczaj z tyłu telewizora. Można również użyć portu HDMI. Jeśli masz starszy model, może być konieczne podłączenie kabla konwertera HDMI-DVI. Alternatywnie, możesz podłączyć kabel komponentowy. Jest to kabel trójdrożny, który ma wyjścia wideo i audio na oddzielnych kablach. Kolorowe końcówki kabli pasują do gniazd wejściowych. Konieczne będzie przecięcie osłon ochronnych na obu końcach kabli TB.

Technologia kodowania cyfrowego stosowana do przesyłania obrazów telewizyjnych powoduje, że obraz jest krystalicznie czysty. Sygnał jest również dostarczany z minimalnymi stratami. Przekonasz się również, że na kodowanie cyfrowe nie mają wpływu czynniki zewnętrzne, takie jak śnieg i zakłócenia.

Jedną z najlepszych cech naziemnej telewizji cyfrowej jest to, że zapewnia widzom dostęp do treści w wysokiej rozdzielczości bez konieczności ponoszenia opłat abonamentowych. Jest to szczególnie prawdziwe dla tych, którzy mają urządzenia mobilne. Oprócz tego istnieje szereg innych korzyści.

Na przykład można skonfigurować ustawienia kanałów telewizora, aby przenieść, usunąć lub zmienić konfigurację aktualnie oglądanych kanałów. Można to zrobić, wybierając odpowiednie pozycje menu, a następnie wprowadzając wartości dla każdego kanału. Nazwy tych przycisków będą się różnić między różnymi modelami odbiorników. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie instrukcji obsługi odbiornika w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Kolejną funkcją jest możliwość zastosowania anteny z króliczym uchem. Dzięki temu można odbierać programy sieciowe w wysokiej rozdzielczości. Jedyną wadą tej metody jest to, że będziesz musiał zakupić osobną antenę.

Trzecią opcją jest skonfigurowanie telewizora do odbioru DTV za pomocą dekodera. Jest to najprostsza metoda. Odbiornik najprawdopodobniej zakupisz u swojego usługodawcy. Można również zainstalować odbiornik samodzielnie. Ogólny algorytm jest taki sam dla wszystkich odbiorników. Będziesz musiał podłączyć swój telewizor do pudełka i anteny. Następnie będziesz musiał podłączyć kabel TB do pudełka. Kabel TB musi mieć złącze „F” na każdym końcu. Należy ostrożnie usunąć osłonę ochronną.

Instrukcja obsługi może mieć również instrukcje dotyczące najlepszego sposobu skanowania kanałów. Istnieją również różne sekcje menu, które różnią się w zależności od modelu odbiornika. Najważniejszą sekcją będzie prawdopodobnie sekcja „TV” lub „Video”. W niektórych przypadkach, trzeba będzie skanować kanały, przerzucając je. To powinno działać dla stacji lokalnych.

Jeśli masz telewizor z obsługą DVI, będziesz musiał zainstalować kabel konwertera DVI do HDMI. Pozwoli to na wykorzystanie wejścia AV w telewizorze HD do odtwarzania dźwięku. Może to być lepsza opcja niż złącze SCART.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *