Jak podłączyć niski brodzik

Jak podłączyć niski brodzik

Złożenie niskiego brodzika jest o wiele łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Mogą istnieć pewne przepisy dotyczące miejsca, w którym możesz umieścić swój basen. Dobrze jest sprawdzić w urzędzie miasta, zanim zaczniesz.

Możesz chcieć rozważyć pokrycie ziemi, aby chronić swój nowy basen przed elementami. Można je kupić w różnych kształtach i rozmiarach. Jednak jakość jest różna. Na przykład, możesz chcieć uniknąć zakupu taniego pokrycia. Jakość powinna być dopasowana do basenu i mieć rozmiar, który będzie można wykorzystać przez lata.

Korzystanie z odpowiednich narzędzi może pomóc w wykonaniu tego zadania. Między innymi, będziesz potrzebował poziomu stolarza, 8 stóp długości 2×4, i stożka przewodu. Powinieneś również mieć skimmer basenu, pompę zatapialną, złącze węża i adapter węża. Pompa zanurzeniowa będzie tonąć w dnie basenu i będzie zasilany przez wąż. Adapter do węża podłączy się do portu powrotnego pompy i będzie biegł do górnej części filtra.

Korzystanie z odpowiednich narzędzi może zaoszczędzić mnóstwo czasu i bólu głowy. Kiedy budujesz swój własny basen, pamiętaj, aby przeczytać instrukcje i sprawdzić opakowanie. Kilka błędów może oznaczać, że będziesz musiał wykonać kilka obejść. Podobnie, należy uważać, aby nie złamać żadnego z narzędzi podczas pracy. Używanie odpowiedniego sprzętu może być najlepszym sposobem na zapewnienie, że Twój basen będzie gotowy do pracy w krótkim czasie.

Najważniejszą częścią tego procesu jest upewnienie się, że masz solidną i równą podstawę. Dodanie zbyt dużej ilości piasku może spowodować przesunięcie podstawy basenu. Dobrym zwyczajem jest usunięcie wszelkich kamieni lub patyków, które znajdziesz przed rozpoczęciem pracy. Pozostawienie tych przedmiotów na basenie może spowodować wiele problemów, w tym przebicie podłogi basenu.

Najlepszym sposobem, aby powiedzieć, czy robisz to dobrze, jest zmierzenie obszaru, na którym zostanie umieszczony Twój basen. Będziesz musiał znać rozmiar basenu, jego średnicę, długość, szerokość i wysokość. Idealnie, będziesz chciał dodać około dwóch stóp do szerokości i osi ukośnej. Dla owalnych basenów, trzeba będzie zmierzyć 12 do 36 punktów na całej szerokości. Dla basenów prostokątnych, trzeba będzie zmierzyć około ośmiu stóp szerokości i czterech stóp wysokości.

Najlepszym sposobem na określenie, która z tych miar jest najważniejsza, jest ustalenie, jakie są Twoje konkretne potrzeby. Na przykład, czy chcesz basen, który jest bezpieczny dla dzieci? Czy może Twoja rodzina woli basen bardziej zorientowany na dorosłych? Odpowiedź na to pytanie określi rodzaj materiałów, których będziesz potrzebować. Na przykład, mniejszy basen będzie trudniejszy do zainstalowania niż większy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *