Jak podłączyć odpływ pralki

Jak podłączyć odpływ pralki

Niezależnie od tego, czy instalujesz nową pralkę, czy też naprawiasz tę, która nie odprowadza wody prawidłowo, musisz wiedzieć, jak podłączyć odpływ pralki. Odpływ to rura, która łączy pralkę i zlew. Ważne jest, aby podłączyć odpływ na odpowiedniej wysokości, aby zapobiec przepełnieniu i zalaniu. Odpływ pralki powinien mieć co najmniej osiem cali długości i być nachylony w dół w tempie co najmniej 1/4 cala na stopę biegu. Należy również zainstalować wąż spustowy.

Wąż spustowy służy do wypychania wody z pralki. Wąż powinien być przymocowany do rury spustowej za pomocą zacisku. Zacisk węża powinien być umieszczony sześć cali w dół rury spustowej i zabezpieczony opaską zaciskową. Można również użyć taśmy kablowej do zabezpieczenia węża.

Rurka stojąca jest alternatywą dla węża spustowego i jest przydatna do podłączenia odpływu pralki do głównego przewodu spustowego. Rurka stojąca jest zwykle instalowana w pobliżu zaworu doprowadzającego wodę. Może to być pionowa rura spustowa o długości dwóch cali lub otwór w ścianie.

Jeśli nie masz dedykowanego miejsca do zainstalowania standpipe, możesz wybrać wykorzystanie istniejącej hydrauliki dla Twojej pralki. Jest to tańsze i łatwiejsze do wykonania. Jeśli nie zakupiłeś jeszcze części do samodzielnego wykonania pracy, być może będziesz musiał zatrudnić lokalnego rzemieślnika. Możesz jednak zaoszczędzić pieniądze, kupując części osobno. Możesz również znaleźć przewodnik po rurach spustowych, który pokaże Ci, gdzie zainstalować rurę spustową.

Złączka Y to rodzaj złączki, którą należy przytrzymać przez co najmniej kilka minut, zanim się ją założy. Złączka Y powinna mieć trzy otwory. Pierwsze dwa powinny znajdować się po przeciwnych stronach linii spustowej, a trzeci powinien być wzdłuż linii spustowej. Y-fitting powinien mieć niewielką ilość kleju PVC stosowane wewnątrz granic. Należy nałożyć ten klej na krawędzie Y-fitting i przytrzymać go przez co najmniej kilka minut, aby umożliwić osadzenie się kleju.

Możesz również użyć kolanka U pod zlewem, aby przymocować wąż. Aby to zrobić, potrzebujesz bitu murarskiego i kotwicy do wkręcenia w beton. Jeśli nie masz u-bend, może trzeba wywiercić dziurę w betonie, aby go dopasować.

Należy również użyć filtra do węża. Filtr do węża pomaga utrzymać kłaczki przed dostaniem się do linii odpływowej. Możesz kupić gotowy filtr lub zrobić własny. Możesz nawet rozważyć zrobienie filtra ze skarpetek lub rajstop. Należy również sprawdzić, czy wąż jest podłączony do pralki na odpowiedniej wysokości. Jeśli nie, powinieneś spróbować przymocować do niego zacisk do węża.

Do wykonania własnej rury spustowej można użyć rury PCV. Można również kupić zestaw, który jest dostarczany z materiałami. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, będziesz musiał kupić odpowiednią ilość kleju.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *