Jak podłączyć pompę do cewki

Jak podłączyć pompę do cewki

Pompa cewkowa to rodzaj pompy o niskim poziomie podnoszenia. Działa ona poprzez obracanie rury, która zbiera wodę, a następnie pompuje ją do węża. Cewka może być uformowana z rurki polietylenowej lub drutu i ma kształt dopasowany do wielkości używanej pompy.

Jak podłączyć pompę cewkową

Pierwszym krokiem do podłączenia pompy cewkowej jest upewnienie się, że masz wystarczającą moc do niej. Musisz znaleźć zasilacz 12V, który jest oceniany na co najmniej tyle prądu, ile pobiera pompa. Pompa powinna mieć również bezpiecznik chroniący ją na wypadek, gdyby zabrakło prądu.

Następnie musisz upewnić się, że masz dobre połączenie z cewką na pompie. Cewka jest małym urządzeniem elektrycznym, które jest zamontowane do silnika pompy i włącza silnik, gdy cewka jest aktywowana.

Aby solenoid działał, należy go prawidłowo uziemić, prowadząc mały przewód uziemiający o przekroju 14 gauge od śruby mocującej solenoid do silnika. Zapobiegnie to przegrzaniu silnika w momencie aktywacji cewki.

Inną opcją, aby cewka działała jest zainstalowanie diody w poprzek cewki, aby rozproszyć energię z zapadającego się pola magnetycznego, które występuje, gdy przekaźnik jest wyłączony. Zmniejszy to hałas i wyeliminuje łuk elektryczny, gdy cewka jest zasilana, a także pomoże chronić przekaźnik przed skokiem napięcia, który mógłby uszkodzić elementy obwodu półprzewodnikowego, gdy włącza się lub wyłącza.

Jeśli używasz diody, to cewka będzie musiała być bardzo krótka, około stopy długości, lub mniej. Pozwoli to zminimalizować ilość okablowania potrzebnego do podłączenia cewki do silnika.

Dioda pomoże również utrzymać cewkę w stanie schłodzonym, gdy jest ona wyłączona, ponieważ może to pomóc w zapobieganiu stratom ciepła. Może to być szczególnie ważne dla cewki, która jest używana do infuzji roztworów leków do pacjenta.

Kiedy masz już cewkę podłączoną do pompy, teraz musisz dowiedzieć się, jak włączyć i wyłączyć silnik. Możesz to zrobić, podłączając przełącznik do pompy i używając go do aktywacji cewki.

Aby to zrobić, musisz mieć przekaźnik, który ma zestaw styków z zaciskami NO i NC na nim. Będziesz musiał podłączyć ten przekaźnik do generatora tak, aby przełączał się między dwoma zestawami zacisków.

Podwójny biegun / podwójny rzut przekaźnika będzie najbardziej praktyczną opcją dla Twojej aplikacji. Ten typ przekaźnika jest zwykle używany do przełączania mocy z generatora do pompy głębinowej.

Przekaźnik może być podłączony do akumulatora tak, że pompa będzie w stanie pracować podczas przerwy w zasilaniu i automatycznie być ładowane, gdy moc jest przywrócona. Zmniejszy to obciążenie akumulatora i pozwoli pompie używać niższego natężenia prądu, co jest lepsze dla silnika.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *