Jak podłączyć słuchawki do laptopa za pomocą Bluetooth

Jak podłączyć słuchawki do laptopa za pomocą Bluetooth

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z diybox.pl

Bluetooth to wygodny sposób łączenia słuchawek, tabletów i innych urządzeń bez konieczności używania kabli. Niektóre urządzenia mają jednak problem z połączeniem się z laptopem za pomocą Bluetooth. Na szczęście istnieje kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Po pierwsze, upewnij się, że masz właściwe urządzenie. Jeśli używasz zestawu słuchawkowego Bluetooth, urządzenie musi mieć port wyjściowy audio lub złącze Mini Plug, które można podłączyć do gniazda słuchawkowego komputera. W większości komputerów PC i niektórych komputerach stacjonarnych gniazdo słuchawkowe 3,5 mm znajduje się po lewej lub prawej stronie klawiatury, natomiast niektóre laptopy mogą mieć dwa porty 3,5 mm, jeden dla słuchawek i jeden dla mikrofonu.

Następnie upewnij się, że Bluetooth w Twoim komputerze jest włączony. Możesz to sprawdzić klikając przycisk Windows Start (w kształcie logo Windows) i wybierając „Ustawienia”, lub możesz użyć centrum akcji obok daty i godziny na pasku zadań, a następnie wybrać „Bluetooth & inne urządzenia”.

Po podłączeniu słuchawek do komputera, kolejnym krokiem jest ustawienie ich jako domyślnego wyjścia audio. Jest to konieczne, aby słuchawki Bluetooth działały poprawnie na laptopie, a możesz to zrobić w prosty sposób, wykonując kilka prostych kroków.

W większości przypadków najlepszym sposobem jest wciśnięcie i przytrzymanie przycisku zasilania na słuchawkach przez kilka sekund, aż kontrolka stanu zacznie migać. Możesz również sprawdzić podręcznik użytkownika swoich słuchawek lub stronę internetową w celu uzyskania instrukcji, jak to zrobić.

W zależności od rodzaju posiadanych słuchawek, może być konieczne naciśnięcie i przytrzymanie przycisku na nich przez kilka sekund, gdy jest on jeszcze włączony, aby wprowadzić je w tryb parowania. Niektóre słuchawki są bardzo specyficzne w tej kwestii. Niektóre mogą wymagać innego przycisku lub bardziej skomplikowanych poleceń.

Jeśli właśnie kupiłeś parę słuchawek, jest duża szansa, że mają one dedykowany do tego przycisk. Jeśli nie, musisz zapoznać się z instrukcją obsługi lub stroną internetową słuchawek, aby dowiedzieć się, jak ustawić je w trybie parowania.

Następnie włącz słuchawki i zbliż je do komputera. Gdy słuchawki znajdą się w trybie parowania, a Bluetooth w komputerze jest włączony, powinny automatycznie połączyć się z komputerem przy następnym włączeniu.

Będziesz wiedział, że pomyślnie sparowałeś swoje słuchawki z komputerem, gdy pojawią się one jako urządzenie w menu Dźwięk w systemie Windows. To właśnie tam możesz słuchać muzyki, oglądać filmy lub podcasty i nie tylko.

Alternatywnie możesz kliknąć ikonę Bluetooth w zasobniku systemowym, który znajduje się pod zegarem i zgodnie z ruchem wskazówek zegara od dołu ekranu. Powinno to wywołać okno z listą wszystkich urządzeń, które są aktualnie podłączone do komputera. Aby dodać nowe urządzenie, kliknij nazwę urządzenia, z którym chcesz się połączyć. Następnie kliknij strzałkę po prawej stronie nazwy tego urządzenia i wybierz opcję Dodaj.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *