Jak podłączyć spust kondensatu

Jak podłączyć spust kondensatu

Zawsze, gdy instalujesz klimatyzator, ważne jest, aby postępować zgodnie z właściwymi instrukcjami dotyczącymi podłączania spustu kondensatu. Odpływ kondensatu to rura, która umożliwia odpływ wody z parownika. Jest to prosty mechanizm, ale musi być zainstalowany prawidłowo, aby Twój dom był bezpieczny i suchy. Jeśli nie zastosujesz się do instrukcji, możesz skończyć z zatkaną i nieszczelną linią odpływową.

Pierwszym krokiem jest określenie, gdzie pójdzie Twój odpływ kondensatu. Można to zrobić poprzez sprawdzenie kodu budowlanego swojego obszaru. Wiele kodów wymaga, aby kondensat był odprowadzany w pobliżu jednostki AC. Inną opcją jest zainstalowanie syfonu obok jednostki. Syfon może zapobiec przedostawaniu się gazu kanalizacyjnego do domu, a także ostrzec klienta, gdy pojawi się problem.

Drugim krokiem jest podłączenie odpływu kondensatu do instalacji hydraulicznej. Rura powinna być zaizolowana pianką o zamkniętych komórkach, taką jak Insultube lub Armaflex. Do przymocowania odpływu do rury można użyć gwintowanych gniazdek męskich.

Aby podłączyć rurę do wylotu, należy wykonać w powierzchni otwór o średnicy jednego cala. Można rozpocząć otwór za pomocą wiertła lub dłuta i młotka. Następnie należy zeszlifować szorstkie krawędzie. Możesz również wykończyć otwór za pomocą dłuta. Pomoże Ci to uniknąć zatkania, zwłaszcza jeśli pracujesz z betonowymi ścianami.

Po wycięciu otworu, możesz umieścić kawałek taśmy wokół zewnętrznej części otworu. To pozwoli Ci zmierzyć rozmiar wylotu. Jeśli potrzebujesz większego otworu, możesz odrysować jego zarys i użyć dłuta i młotka do wybicia otworów.

Po wycięciu otworu, nadszedł czas na podłączenie kondensatu do pionu. Możesz podłączyć wąż do węża ogrodowego lub podłączyć go do złącza mechanicznego. Jeśli zdecydujesz się na podłączenie węża, powinieneś uruchomić go na wysokich obrotach przez kilka krótkich zrywów, aby woda popłynęła w górę. Można również podłączyć go do wtórnego kranu spustowego, który znajduje się w widocznym miejscu. Jeśli masz przełącznik wykrywania wody, wyłączy on urządzenie, jeśli wykryje obecność wody w kondensacie.

Po podłączeniu odpływu kondensatu do instalacji wodno-kanalizacyjnej, należy upewnić się, że zabezpieczy on odpływ w kołnierzu patelni lub otworach wylotowych. Można użyć wieszaków ze stali ocynkowanej do podtrzymania rury. Należy również sprawdzić rurę pod kątem wycieków. Jeśli są jakieś, powinieneś je natychmiast naprawić.

Ostatnim krokiem jest wykonanie połączenia z głównym przewodem tłocznym. Można to zrobić za pomocą złączki do rur płaskich lub za pomocą kleju PCV. Należy również podłączyć przewód wentylacyjny do pochyłej części przewodu odpływowego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *