Jak podłączyć VR do PS4

Jak podłączyć VR do PS4

Jeśli masz PS4 i chcesz wypróbować VR, zestaw słuchawkowy PlayStation VR firmy Sony to świetna opcja. Choć nie jest tak bogaty w funkcje jak HTC Vive czy Oculus Quest, oferuje cenę poniżej 250 dolarów.

Jak podłączyć VR do PS4

Pierwszym krokiem do podłączenia PSVR do konsoli jest całkowite wyłączenie systemu. Oznacza to wyłączenie konsoli, jednostki procesora i kamery PS. Po wykonaniu tych czynności możesz rozpocząć proces konfigurowania urządzenia i zabawy z nim.

Oprócz PS Camera do PlayStation VR dołączone jest małe czarne pudełko zwane Processor Unit (lub CUH-ZVR1). W pudełku tym znajduje się również kabel USB, przewód zasilający AC oraz słuchawki stereo. W zależności od rodzaju kupowanego zestawu słuchawkowego VR może istnieć osobny kabel łączący jednostkę procesora z zestawem słuchawkowym VR.

Ogólnie rzecz biorąc, proces podłączania PSVR do PS4 jest podobny do podłączania każdego innego urządzenia do konsoli. Oznacza to, że będziesz musiał postępować zgodnie z instrukcjami znalezionymi na ekranie twojego systemu.

Jeśli nie jesteś pewien, co robić, najlepiej przeczytaj skróconą instrukcję dołączoną do zestawu słuchawkowego PlayStation VR. Pomoże Ci ona przejść przez proces wstępnej konfiguracji, a także nauczy Cię podstaw korzystania z zestawu słuchawkowego.

Następnym krokiem jest podłączenie dwóch kabli połączeniowych PSVR HDMI do jednostki procesora, oznaczonych jako „4” i „5” po prawej stronie urządzenia. Dopasuj symbole na każdym kablu do odpowiedniego symbolu na każdym porcie i odsuń pokrywę portu, aby odsłonić gniazda.

Po podłączeniu kabli HDMI do portów, możesz następnie podłączyć zestaw słuchawkowy VR również do każdego z tych portów. CUH-ZVR1 ma jeden kabel połączeniowy, natomiast CUH-ZVR2 ma dwa.

Zanim zaczniesz, musisz wiedzieć, który model zestawu słuchawkowego VR kupujesz. Istnieją zarówno CUH-ZVR1, jak i CUH-ZVR2. Oba modele mają nieco inne instrukcje, więc pamiętaj, aby dokładnie przeczytać je przed rozpoczęciem.

Będziesz musiał również znaleźć kompatybilny kabel USB do swojej konsoli i Processor Unit. Zazwyczaj można je znaleźć w lokalnym sklepie z elektroniką, ale czasami trudno je zdobyć.

Na koniec musisz się upewnić, że masz w pobliżu działające gniazdko elektryczne. Processor Unit potrzebuje źródła zasilania, więc ważne jest, aby mieć port USB na swojej konsoli, który jest kompatybilny z procesem.

Jak połączyć Wirtualny Pulpit i PS Remote Play z zestawem słuchawkowym VR

Chociaż nie możesz używać Oculus Quest jako samodzielnego zestawu słuchawkowego VR, możesz go używać z komputerem podłączonym do sieci. Pozwala to na wykorzystanie wirtualnego pulpitu na komputerze do strumieniowania gier z PS4 do Oculus Quest, pozwalając na doświadczanie gier w pełnym ruchu, choć w 2D.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *