Jak podłączyć PS3 do monitora

Jak podłączyć PS3 do monitora

Jeśli posiadasz konsolę PS3, możesz chcieć podłączyć ją do monitora w celu zwiększenia wygody lub zaoszczędzenia miejsca. Na szczęście nie jest to trudne, o ile masz odpowiedni port wideo lub adapter i potrafisz znaleźć sposób na podłączenie PS3 do monitora komputerowego.

HDMI to najczęstszy i najłatwiejszy sposób podłączenia PS3 do monitora. Ta metoda wymaga kabla HDMI i laptopa, który ma port wejściowy HDMI. Alternatywnie można podłączyć PS3 do monitora za pomocą przejściówki z HDMI na DVI lub z HDMI na VGA.

Możliwe jest także podłączenie PS3 do monitora przy użyciu analogowego kabla audio AV multi out i takiej samej konfiguracji adapterów, jak opisana w naszej metodzie z wejściem 1/8 cala na RCA. Kabel AV multi out audio powinien być dostarczony z konsolą, ale jeśli nie, możesz go kupić u sprawdzonego sprzedawcy lub użyć kabla AV multi out audio, który był dostarczony z poprzednim PS2.

Zanim zaczniesz, upewnij się, że twój monitor ma gniazdo wyjściowe 3,5 mm w stylu słuchawkowym i że port HDMI jest podłączony do monitora. Pozwoli to na podłączenie zewnętrznych głośników, które mają gniazdo wejściowe 3,5 mm w stylu „słuchawkowym”.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, upewnij się, że głośniki mają gniazdo wyjściowe 3,5 mm w stylu „słuchawkowym” i że port HDMI jest podłączony. Pozwoli to na podłączenie zewnętrznych głośników bez konieczności inwestowania w dodatkowe kable.

Jeśli Twój laptop nie ma portu wejściowego HDMI, możesz podłączyć PS3 do monitora komputerowego za pomocą przejściówki z HDMI na DVI lub z HDMI na VGA. Pozwoli to grać w gry PS3 na monitorze laptopa i zaoszczędzić miejsce.

Inną opcją jest użycie karty przechwytującej wideo PS3, którą można podłączyć do portu USB laptopa i która zapewnia wyjścia kompozytowe i S-video. Karty te można znaleźć w większości dużych sklepów z elektroniką lub w Internecie.

Po podłączeniu karty do laptopa, pobierz z opakowania lub z instrukcji obsługi odpowiednie oprogramowanie do karty przechwytywania wideo. Oprogramowanie umożliwi laptopowi rozpoznanie karty i udostępni funkcję przeglądania i edycji przechwyconych filmów.

Możesz również użyć karty przechwytywania wideo PS3, aby podłączyć konsolę PlayStation 3 do monitora komputera. Można to zrobić, podłączając port HDMI PS3 do portu HDMI karty, a drugi koniec kabla HDMI do portu HDMI „In” karty.

Gdy skończysz, otwórz aplikację wideo karty przechwytującej i włącz konsolę PS3. Możesz wtedy aktywować przycisk „full screen”, aby powiększyć swoje gry do pełnego rozmiaru monitora komputera.

PlayStation 3 jest wyposażona w port HDMI, który umożliwia przesyłanie informacji w wysokiej rozdzielczości z konsoli do monitora. Dzięki temu można oglądać filmy, gry i programy telewizyjne z PS3 na monitorze komputera. Pozwoli to zaoszczędzić na konieczności zakupu telewizora HD do konsoli PS3.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *