Jak podłączyć wideorejestrator w samochodzie

Jak podłączyć wideorejestrator w samochodzie

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z diyforum.pl

Jeśli nagrywasz wideo w samochodzie, ważne jest, aby zachować czystość dźwięku. Oznacza to użycie dobrej jakości mikrofonu i pozbycie się wszelkich niepożądanych hałasów, które mogą być obecne, takich jak hałas drogowy lub ruch uliczny. Trzymanie dyktafonu w środku pojazdu może również pomóc w redukcji szumów tła.

Wideorejestrator samochodowy posiada akumulator, który należy ładować z gniazda 12V w samochodzie lub z zasilanego gniazda USB (jak to w kamerze cofania). Jeśli chcesz odtwarzać filmy i zdjęcia w urządzeniu, możesz użyć karty SD/SDHC, która nie jest dostarczana z produktem. Ta karta pamięci musi umożliwiać wykonywanie sekwencyjnych zapisów z prędkością co najmniej 10 Mbyte/sekundę.

W przypadku połączenia wideorejestratora samochodowego z kamerą zapasową należy upewnić się, że system identyfikacji jest prawidłowy. Sprawdź ustawienia aktywacji w menu fabrycznym oraz pozycje przełączników DIP, aby upewnić się, że oba urządzenia są połączone prawidłowo. Jeśli obraz jest zniekształcony, czarno-biały lub nie pojawia się na ekranie, prawdopodobnie standard kamery zapasowej i samochodowego systemu multimedialnego nie pokrywają się i należy zakupić właściwy lub zastosować konwerter.

Ustawić jak najdokładniej godzinę i datę. Można to zrobić, wybierając w menu głównym urządzenia opcję „Date Input” i naciskając przycisk [REC/SNAP]. Po wyjściu z tego podmenu aparat wyświetla komunikat potwierdzający, że zmiana została dokonana prawidłowo.

Możesz również wybrać długość każdego pliku, co jest bardzo przydatne przy zapisywaniu na karcie sekwencji filmów. Możesz wybrać 2, 5 i 15 minut dla każdego pliku wideo. Wideorejestrator samochodowy usuwa najstarsze pliki, aby zrobić miejsce dla najnowszych.

Jeśli zamierzasz nagrywać dźwięk do vloga lub sceny w samochodzie, spróbuj zamontować mikrofon na wysięgniku i umieścić go nad głową aktora. Zmniejszy to niepożądane odbicia od szyberdachu i pozwoli uzyskać zrównoważony dźwięk z przodu samochodu, co będzie świetnie wyglądać w kamerze. Dobrze sprawdzi się tu kompaktowy mikrofon, taki jak VideoMicro, lub mikrofon o jakości wideo, taki jak VC1. Do nagrywania dialogów w ten sposób można też użyć mikrofonu bezprzewodowego. Przyklejenie mikrofonu do uchwytu Joby i zabezpieczenie go taśmą gaffer lub BluTack to kolejny dobry sposób na utrzymanie czystego dźwięku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *