Jak podłączyć antenę satelitarną

Jak podłączyć antenę satelitarną

Antena satelitarna to urządzenie wysyłające sygnał telewizyjny do domu. Zazwyczaj instaluje się ją na dachu lub balkonie, ale można ją również zamontować na ziemi, jeśli dach nie jest dostępny.

Ważne jest, aby zainstalować antenę prawidłowo, ponieważ chcesz być w stanie zobaczyć satelitę wyraźnie, tak, że można odebrać najlepszy sygnał możliwe. Zanim zaczniesz, upewnij się, że miejsce, w którym planujesz zainstalować antenę jest wolne od przeszkód, takich jak drzewa, budynki lub linie energetyczne. Jeśli nie jesteś pewien, w którym miejscu najlepiej zainstalować antenę, zapoznaj się z dołączoną do niej instrukcją lub zapytaj eksperta.

Najlepiej wybrać miejsce, które ma niezakłócony widok na południowe niebo, aby można było uzyskać dobry odbiór. W zależności od posiadanej anteny, może być konieczne skierowanie jej na konkretnego satelitę lub lekkie pochylenie, aby była skierowana we właściwym kierunku.

Gdy już wybierzesz miejsce, zabezpiecz antenę na maszcie lub słupie, który zapewni jej stabilność. Pozwoli to uniknąć przewrócenia się anteny i potencjalnego uszkodzenia domu.

Następnie należy podłączyć kabel koncentryczny z anteny do odbiornika satelitarnego. Podłącz jeden koniec kabla do portu „LNB” na antenie, a drugi do portu „Sat in” na odbiorniku.

Regulacja wysokości anteny

Aby wyregulować wysokość anteny, usuń śrubę, która trzyma ją na miejscu i użyj szczeliny panelu regulacyjnego, aby podnieść lub obniżyć antenę. Przesuwaj poluzowaną śrubę wzdłuż szczeliny, aż osiągniesz pożądaną wysokość. Gdy talerz znajdzie się w prawidłowej pozycji, dokręć śrubę, aby utrzymać go w miejscu.

Jeśli trzeba dokonać regulacji na osi poziomej talerza, wyreguluj śrubę kontroli obrotu, obracając ją w lewo lub w prawo. Posłuchaj sygnałów dźwiękowych, które pochodzą z tunera, aby upewnić się, że obracasz go we właściwym kierunku. Jeśli odstępy między sygnałami dźwiękowymi są dłuższe, obróć antenę w przeciwnym kierunku.

Kompas jest poręcznym narzędziem do dokonywania tych regulacji. Kompas pozwoli na użycie numerów „Elevation” i „Azimuth” anteny jako wskazówek do prawidłowego ustawienia anteny. Można również użyć miernika, aby pomóc ustawić antenę pod właściwym kątem.

Można również użyć młotka i dłuta, aby mocno zakotwiczyć system mocowania anteny do ściany lub sufitu. Pomoże to zapewnić, że antena nie spadnie z dachu lub przypadkowo nie wychyli się poza zasięg.

Kiedy skończysz, podłącz antenę do telewizora i odbiornika satelitarnego i obserwuj, czy nie ma sygnału! Jeśli masz smart TV, możesz nawet użyć aplikacji na smartfony, aby połączyć antenę z telewizorem.

Alternatywnie, można skontaktować się z dostawcą, aby mieć technik zainstalować antenę dla Ciebie. Jest to łatwa, niedroga i wygodna opcja dla wielu właścicieli domów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *