Jak podłączyć Multiroom Polsat Box

Jak podłączyć Multiroom Polsat Box

Polsat multiroom to usługa oferowana przez Polsat, która umożliwia abonentowi oglądanie tych samych treści z wielu satelitów. Usługa dostępna jest dla użytkowników posiadających abonament Cyfrowego Polsatu. Użytkownik może podłączyć maksymalnie dwie satelity. Aby odbierać usługę Multiroom dekoder musi być podłączony do telewizora z sygnałem Polsatu. Usługa jest dostępna w języku polskim i oferuje szereg programów, w tym Polsat News, Polsat play i Polsat cafe.

Aby zdobyć skrzynkę Multiroom Polsatu, można kupić jedną lub nabyć pakiet dwóch dekoderów. Możesz również kupić dodatek do istniejącego tunera. Na przykład, można uzyskać Evobox Lite, który ma łączność internetową i bezposredniego ethernet. W ten sposób możesz cieszyć się dostępem do Internetu i mieć możliwość podłączenia switcha, bezposredniego ethernetu lub routera z DHCP. Ewentualnie można zdecydować się na Evobox-a, który wymaga jednego kabla SAT1. Konsultant techniczny CP poleca Polsat Unicable jako quad conwerter. Koszt pakietu Multiroom zależy od tego, ile satelitów chcesz podłączyć, a więcej informacji o kosztach znajdziesz w broszurze Polsat Multiroom.

Istnieje wiele rodzajów dekoderów do usługi Multiroom Polsatu. Możesz skorzystać z dekodera, który posiada antenowe HDMI, SCART lub platformę IPLE. Można również zdecydować się na dekoder, który posiada możliwości HD6000. Należy jednak pamiętać, że dekodery te muszą być podłączone do tej samej sieci lokalnej. Jeśli masz taką możliwość, połączenie będzie o wiele prostsze.

Dekoder glowny to kolejna opcja, którą oferuje Polsat. Ten typ dekodera jest podobny do dekodera multiroom, ale nie posiada anteny satelitarnej. Dekoder glowny jest sporadyczny, ale posiada diodę LED, która po pewnym czasie świeci. Ta dioda nie jest widoczna dla ludzkiego oka, ale będzie wyświetlana w Twoim telewizorze. Jeśli masz CP w swojej telewizji, możesz również sprawdzić parametry swojego glownego dekodera. Pomocna będzie informacja, jak długo trwa odbiór sygnału i jaki typ sprzetu posiada.

Dekoder glowny jest dobrym przykładem dekodera cyfrowego polsatu. Nie jest on tak potężny jak inne typy, ale posiada szereg funkcji, które nie są dostępne w innych urządzeniach. Wśród cech jarzeniowego dekodera można wymienić światło LED, pilot zdalnego sterowania oraz Ethernet. Jeśli chcesz zobaczyć, co potrafi glowny dekoder, możesz sprawdzić na stronie Polsatu listę najważniejszych glownych dekoderów.

Aby dekoder glowny działał, możesz zainstalować splitter. Aby zastosować rozgałęźnik, trzeba podłączyć drugi dekoder do anteny głównej, lub sygnalnej. Problem ze splitterem jest taki, że na dekoderze jarzębatym są jakieś programy odbiorcze. Z tego powodu być może będziesz musiał podłączyć rozgałęźnik do telewizji z CP, lub do sygnalu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *