Jak podłączyć nawadnianie ogrodu

Jak podłączyć nawadnianie ogrodu

Niezależnie od tego, czy zakładasz system nawadniający dla nowego ogrodu, czy po prostu chcesz zaktualizować istniejący, proces podłączania nawadniania ogrodu może być prosty. Przed rozpoczęciem ważne jest, aby naszkicować plan swojego krajobrazu, a następnie rozplanować rośliny, drzewa i inne urządzenia nawadniające w ogrodzie. To pomoże Ci dowiedzieć się, gdzie podłączyć główną linię, linię boczną i zespół zaworu strefowego. Dodatkowo warto zaznaczyć swoje posiane łóżka i posiane rzędy.

Następnie należy określić wielkość ogrodu. Będzie to zależało od wielkości obszaru i rodzaju materiału roślinnego, jaki posiadasz. Podczas projektowania systemu nawadniania kroplowego należy rozważyć, ile wody potrzebują Twoje rośliny. Być może trzeba będzie podzielić podwórko na strefy, albo wystarczy jedna lub dwie. Można również zainstalować timery, które pomogą podlewać rośliny w określonych godzinach.

Możesz stworzyć swój własny system nawadniania, używając węży do podlewania. Pomoże Ci to dostarczyć wodę bezpośrednio do strefy korzeniowej roślin. Ten rodzaj systemu może być przechowywany w szopie ogrodowej i jest łatwy w utrzymaniu. Wąż nawadniający będzie biegł od króćca ogrodowego do korzeni roślin i może być zautomatyzowany za pomocą timera.

Potrzebny będzie również zawór zwrotny. Zapobiegnie on cofaniu się wód gruntowych do wody z kranu. Możesz kupić zawór zwrotny z filtrem lub użyć filtra ekranowego. Możesz zainstalować zawór antysiphon, który jest dołączony do linii głównej. Jest to zawór, który zapobiega wyciekaniu wody.

Na koniec musisz podłączyć swoje linie kroplujące do linii głównej. Można albo podłączyć króciec do węża, lub można użyć Y-splitter, który zapewnia dwa połączenia. Możesz również zakupić szybkozłączki, które pozwolą Ci na przełączanie wody pomiędzy strefami.

Emitery kropelkowe, lub kroplówki, to małe plastikowe urządzenia, które są przymocowane do rurki. Urządzenia te są oceniane na ile galonów wody mogą dostarczyć na godzinę. Są one zazwyczaj umieszczone co stopę w piaszczystej glebie, a co 18 cali w glebie gliniastej. Możesz przebić otwory w końcu rurki i włożyć te urządzenia.

Musisz również podłączyć linię boczną do regulatora ciśnienia. To powinno być umieszczone w pobliżu centrum strefy. Linia boczna powinna być pokryta mulczem, aby zapobiec odparowaniu wody przed dotarciem do korzeni roślin.

Na koniec trzeba będzie podłączyć linię główną do zaworu zwrotnego. Zawór zwrotny to zawór, który zapobiega cofaniu się wody gruntowej do wody pitnej. Złącze gwintowe kroplówki do węża jest urządzeniem przeznaczonym do urządzenia zapobiegającego przepływowi zwrotnemu. Jest to zazwyczaj 1/2 cala średnicy i pasuje do Twojego węża. Możesz go włożyć do otworu swojej linii kroplowej lub możesz go skręcić.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *