Jak podłączyć Nintendo Switch do komputera

Jak podłączyć Nintendo Switch do komputera

Niezależnie od tego, czy używasz swojej konsoli Nintendo Switch w domu, czy w drodze, istnieje kilka sposobów, aby podłączyć ją do laptopa. Chociaż najlepszym sposobem jest kabel HDMI, istnieje kilka alternatywnych metod, które możesz wypróbować. Niezależnie od wyboru, będziesz musiał wykonać kilka kroków, aby uzyskać swój nowy system gier i uruchomić.

Po pierwsze, musisz upewnić się, że twój komputer ma Bluetooth. Jeśli twój system nie ma, trzeba będzie kupić adapter Bluetooth. Jeśli masz szczęście mieć Bluetooth, musisz dodać swoje kontrolery do listy urządzeń w menu Bluetooth. Powinno to ujawnić listę wszystkich twoich kontrolerów i ich odpowiednich połączeń.

Następnie musisz podłączyć Joy-Cony do komputera. Możesz to zrobić przez adapter Bluetooth lub przez połączenie przewodowe. Proces ten jest stosunkowo łatwy. Aby dowiedzieć się więcej, możesz wykonać szybkie wyszukiwanie „podłączanie urządzeń Bluetooth do komputera” w Google. Po znalezieniu odpowiednich instrukcji możesz przeczytać je na głos lub kliknąć, aby wyświetlić instrukcję na komputerze.

Będziesz też potrzebował karty przechwytującej, aby podłączyć swoje Nintendo Switch do komputera. Za pomocą karty przechwytującej możesz przechwytywać sygnały wideo z laptopa i przekazywać je do telewizora. Pomoże ci to w nawigacji po oknie Big Picture na ekranie komputera. Należy jednak pamiętać, że jakość grafiki zostanie pogorszona, jeśli wybierzesz tę metodę. Jeśli nie jesteś pewien, co kupić, możesz sprawdzić Elgato Store dla opcji.

Jedną z najlepszych opcji podłączenia przełącznika do komputera jest karta przechwytująca HDMI. Są one zazwyczaj drogie, ale stanowią najbardziej niezawodną opcję. Dzieje się tak dlatego, że mogą odbierać sygnały z innych urządzeń i je kodować. Są one szczególnie przydatne w świecie gier, ponieważ możesz podłączyć swojego Switcha do komputera, zachowując jednocześnie dołączone kontrolery. Będziesz potrzebował komputera z kartą graficzną i portami HDMI.

Oprócz karty przechwytującej, możesz również użyć kabla Bluetooth lub USB-C, aby podłączyć swojego Switcha do komputera. Chociaż te urządzenia nie są całkiem wygodne, są najbardziej niezawodną opcją podłączenia konsoli do komputera. Do wykonania zadania potrzebna będzie również stacja dokująca. Chociaż możesz podłączyć swoją konsolę do telewizora, będziesz musiał użyć do tego stacji dokującej.

Switch Lite wykorzystuje USB-C do przesyłania obrazu do komputera, ale możesz go również podłączyć do laptopa, jeśli masz port USB-A. W zależności od Twojego sprzętu i możliwości laptopa, może to być najlepsze rozwiązanie. Możesz też użyć kabla HDMI lub DVI, aby podłączyć przełącznik do monitora. W zależności od monitora możesz ustawić go w systemie operacyjnym na tryb HDMI.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *