Schemat podłączenia świateł do jazdy dziennej

Schemat podłączenia świateł do jazdy dziennej

Światła do jazdy dziennej (DRL) są ważnym elementem bezpieczeństwa w nowoczesnych pojazdach. Pomagają one zauważyć nadjeżdżający ruch i zagrożenia na drodze podczas jazdy w ciemności, a także zapewniają dobrą widoczność innych samochodów na drodze.

W niektórych krajach prawo wymaga, aby samochód był wyposażony w światła do jazdy dziennej. Może to być zestaw lamp LED, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby oświetlać drogę w świetle dziennym i ostrzegać innych kierowców, lub po prostu para reflektorów o dużej mocy, przystosowanych do jazdy dziennej, zainstalowanych w Twoim samochodzie.

Te ostatnie są zazwyczaj używane, gdy pogoda jest zła i trzeba mieć jak najlepszą widoczność. Można je łatwo włączać i wyłączać za pomocą przełączników.

Do wykonania zestawu świateł do jazdy dziennej potrzebna jest specjalna wiązka przewodów, którą podłącza się do instalacji elektrycznej samochodu. Można je kupić online od wielu różnych sprzedawców, lub może być w stanie znaleźć jeden lokalnie, że można łatwo zainstalować samemu.

Zanim jednak zaczniesz, musisz dokładnie określić, jak chcesz, aby Twoje nowe DRL działały. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać:

1. Upewnij się, że masz bezpiecznikowy obwód z wystarczającą mocą dla DRL.

2. Podłącz przewód z wiązki DRL do przełączanego bezpiecznika pod maską, podobnie jak na poniższym schemacie.

3. Następnie należy połączyć ze sobą dwa przewody DRL za pomocą złączki T-tap, która powinna być dołączona do zestawu. Jeśli nie, można go kupić w sklepie motoryzacyjnym lub innym lokalnym sklepie z częściami samochodowymi.

4. Po wykonaniu tych kroków, nadszedł czas, aby zainstalować swoje DRL. Możesz to zrobić, postępując zgodnie ze wskazówkami w swoim zestawie lub kupując oddzielny T-tap w sklepie z narzędziami lub częściami samochodowymi.

5. Podłącz DRL do przełącznika reflektorów

Najpopularniejszą metodą podłączenia świateł do jazdy dziennej do przełącznika reflektorów jest podłączenie wiązki DRL do pigtaila reflektorów. Dzięki temu światła DRL będą się świecić, gdy tylko włączysz reflektory, a także wyłączą się, gdy je wyłączysz.

Jeśli nie masz pigtaila i wolisz podłączyć DRL bezpośrednio do reflektorów, możesz to zrobić podłączając żółty przewód z wiązki DRL do najbliższego reflektora. Jeśli wiązka DRL nie ma żółtego przewodu, wtedy trzeba będzie podłączyć szary przewód do przełączonego bezpiecznika pod maską.

6. Aktywuj swoje DRL za pomocą kluczyka zapłonu

Jeśli twoje DRL nie działają w twoim samochodzie, możesz zrobić kilka prostych problemów. Możesz użyć multimetru, aby zmierzyć opór między DRL a bezpiecznikiem reflektora, lub możesz po prostu przerzucić przełącznik w stacyjce, aby zobaczyć, czy DRL są aktywowane przez kluczyk.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *