Jak podłączyć aerator do filtra

Jak podłączyć aerator do filtra

Posiadanie perlatora podłączonego do kranu jest świetnym sposobem na poprawienie smaku wody. Perlator to małe urządzenie, które jest przymocowane na końcu kranu. Można go znaleźć na większości nowoczesnych baterii łazienkowych. Urządzenie jest zazwyczaj instalowane poprzez przykręcenie go do głowicy baterii. Urządzenie składa się z otworu po jednej stronie, metalowej siatki po drugiej i neoprenowej uszczelki pomiędzy nimi.

Perlatory są dostępne w różnych rozmiarach. Najbardziej podstawowym aeratorem jest okrągła jednostka z otworem na jednym końcu. Zazwyczaj jest on montowany odwrotnie z gumową uszczelką neoprenową pomiędzy aeratorem a kranem. Istnieją również aeratory firmowe, które są ukształtowane specjalnie dla danego kranu. Niektóre perlatory są nawet wyposażone w sitko mieszające, które wzmacnia przepływ wody.

Perlatory są zaprojektowane tak, aby wyłapywać większe cząstki w rurach. Są one również pomocne w utrzymaniu czystości wody. Należy je jednak od czasu do czasu usuwać, aby zapobiec gromadzeniu się ołowiu i wapnia. Aeratory mogą być również czyszczone w celu usunięcia osadów mineralnych. Używając octu, świeżej wody i szczotki, możesz wyszorować wnętrze perlatora. Należy starać się to robić co tydzień.

Oprócz perlatora, zaleca się stosowanie filtra wody na kranach do picia i gotowania. Dla tych, którzy mają szczęście posiadać filtr wody, istnieje mały wskaźnik, który świeci się, gdy wkład wymaga wymiany. Wskaźnik powinien być łatwy do zobaczenia i powinien być w dobrym stanie roboczym. Powinien mieć zielone, migające światło.

Dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, aeratory kranu są dostępne już za 10 dolarów. Można je kupić w formie zestawu lub oddzielnie. Aeratory są w różnych stylach, w tym wpuszczane i inline projekty. Niektóre perlatory są wyposażone w klucz, który ułatwia ich usunięcie z kranu. Jeśli musisz wymienić perlator, będziesz potrzebował dwóch narzędzi: klucza i ręcznika. Najlepsze perlatory do wymiany to te typu „tongue and groove”. Można je łatwo odkręcić.

Oprócz perlatora, będziesz potrzebował kilku innych przedmiotów, aby wykonać tę pracę. Po pierwsze, będziesz musiał zakręcić kran. Można to zrobić za pomocą pokrętła pod zlewem lub ręcznie. Trzeba będzie również zdjąć płytkę z rozetą, która jest przymocowana do filtra. Jeśli bateria ma wysuwany spryskiwacz, trzeba będzie odłączyć wąż przed wyciągnięciem perlatora.

Filtr kranowy Pur Advanced to urządzenie bardzo proste w montażu. Mocuje się go do kranu za pomocą adaptera. Filtr przeznaczony jest do usuwania osadów i chloru. Może być stosowany w połączeniu z systemem filtracji Brita lub innym. Jest również kompatybilny ze zmywarką, jeśli ją posiadasz. Jedyną wadą tego produktu jest to, że nie jest kompatybilny z bateriami, które są zintegrowane z wyciąganym spryskiwaczem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *